Saçları Her Gün Yıkamak Kötü mü?

Saçları Her Gün Yıkamak Kötü mü?

Günlük saç yıkamanın faydaları vardır. Aslında, saç derinizi temiz tutmak ve hijyenik olmak sağlıklı saç büyümesi için de önemlidir.  Asıl soru şu ki, “en sağlıklı saçlar için saçınızı ne sıklıkta yıkamanız gerekir?” Saçlarınızı her gün yıkamanızın bir zararı yoktur. Fakat saç derinizi terletici herhangi bir egzersiz, jöle, saç spreyi veya saç derinize temas eden herhangi bir kozmetik ürününü kullanırsanız, gece yatmadan önce daima saçınızı yıkamanız veya en azından durulamanız gerekir.

mikro-sac-kaynak-3-225x300

Uyurken saçlarınızda cildinizin gözeneklerini tıkayan jöle ve diğer kozmetikler istemezsiniz. En yaygın kozmetikler hafif toksik maddeler içerikler içerir, onları yemek istemezsiniz, ancak cildiniz üzerinden kan dolaşımınıza geçerler ve bu onları yemenin aynısıdır. Kozmetik ürünlerini saçınızda yoğun şekilde kullanıyorsanız, saç derisini yıkamaya ve kozmetik ürünlerini yatmadan önce saçlarınızdan arındırmaya çalışın.

Saçımı Çok Sık Yıkarsam Ne Olur?

Sebum saçlarınızın doğal kondisyoneridir; saçınızı korur, canlandırır ve parlaklaştırır. Saçınızı çok sık yıkamak, sebum eksikliğinden dolayı saçınızı kurutabilir, saç sağlıksız görünebilir. Ucuz şampuanlar veya sert kimyasallar kullanırsanız bazen saç, saç derisinde sorunlara neden olabilecek zararlı bir kimyasal olan sodyum lauril sülfat (SLS) gibi kimyasallardan olumsuz etkilenebilir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.