Boncuk Saç Kaynak

Diğer adı Halkalı Kaynaktır. Türkiye’de hem fiyatı hem uygulaması açısından uygun olması nedeniyle en çok tercih edilen saç kaynak yöntemidir. Kaynak saçlar orijinal saça boncuklarla birleştirme vasıtasıyla tutturulur. Boncuk saç kaynak ile saçlar istenilen boyutta uzun gösterilerilebilir ve istenilen şekil verilebilir.

Boncuk Saç Kaynak

Ancak boncuk saç kaynağının kullanımı uygulanışı kadar kolay olmayabilir. Saçın yıkanması anında boncukları yerinden oynatmamak için dikkatli hareketlerle saç yıkanmalıdır. Boncuk saçın taranmasında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Normal saç tarar gibi taranırsa boncuk saçın kullanım süresi kısalır, orijinal saça da zarar verebilir. Buna engel olmak için boncuk saç kaynağı bulunan saçlar, boncukların dibinden el ile ayrılarak  yavaş yavaş taranmalıdır. Biraz uzun bir işlem olsa da saçı korumak için önemli bir adımdır. Tarama işlemi uyumadan önce yapılırsa ve uyumadan önce saç örülürse kullanımı daha kolay hale gelir.

Boncuk Saç Kaynak

Boncuk Saç Kaynağı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hangi tür saç kaynak türü olursa olsun öncelikli dikkat gerektiren mesele saç kaynağı yapacak kişinin güvenilir olmasıdır. Ne yaptığını bilmeyen kişilerce yapılan saç kaynağı hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir, orijinal saçın kaynedilmesine neden olabilir.

Boncuk Saç Kaynak

Bİr diğer mesele de saç kaynak malzemelerinin güvenilirliğidir. Boncuk saç kaynağı için gereken boncuk ya da halkaların birinci sınıf kalite olması gerekir. Ayrıca silikon boncuk ilk tercih olmalıdır. Çünkü boncukların pense ile sıkıştırılması esnasında boncuğun rengi atabilir ve estetik olmayan görünüşlere yol açabilir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.