Genel Saç Bakımı Nedir?

Saçlarında Dili Var

Güzel ve sağlıklı görünen saçlar kişiye modern bir hava getireceği gibi, toplum içinde kişiye ağırlıkta katacaktır. Bu anlamda sürekli boya, şekillendirme, toplanma ve kozmetiğe maruz kalan saçların dilinden anlamak gerekir.

Saçlarında dili var

Saçların sağlıklı görüntüsünü koruması için yapılması gereken önemli detaylar var. Bu ayrıntılar bilinmediği için, bazende yanlış uygulandığından üzücü sonuçlarla karşılaşılır.

Saç Bakımı

Saçlar Ne İster

Kuşkusuz saçlar temiz olmak ister lakin her gün şampuana maruz kalan saçlar yıpranır. Çünkü şampuanlar temizlemek amacıyla bir çok bileşeni içinde barındırır ve bunlar yoğun olarak kullanıldığında keçeleşme ve dökülme yaşatır. Saçlar haftada en fazla 2-3 kere şampuanla yıkanmalıdır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçın günde 100 tel dökülmesi normal sayılır. Bu kadar sayıda dökülen saç kişileri korkutmamalı, yenilerinin gelmesi için dökülmeleri gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır.

Uzun Saçlar

Saç kremi kullanımı da bazı yanlışlarla saça zarar vermektedir. Saç kremi saçın sadece uçlarına kullanılmalı, kesinlikle diplere değdirilmemelidir. Dipteki canlı hücrelerin saç kremine ihtiyacı yoktur.

Saçlar kurulanırken yapılan bazı hatalar vardır. Sert hareketlerle saçın kurulanması saça kesinlikle zarar verir. Bunun yerine yumuşak ıslaklığı emme oranı yüksek bir havluyla, dairesel ve nazik hareketlerle saç kurulanmalıdır.

Sarı Saç

Tarama esnasında çekiştirilen saç canlılığını kaybetmeye mahkumdur. Saçı ıslakken ve uçlardan başlayarak taramak kırılmasını engeller.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.