Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Saç kaynağı uygulamasının profesyonellikle yapılması çok önemlidir. Uygulayıcı kişinin yeteneği ve tecrübesi sonuca direkt etki eder. Saç kaynaklarının kullanım süresi saçların uzama hızıyla doğru orantılıdır.

kaynak

kaynak

Saçlar ayda 0.5 ile 1 cm. civarında uzar. Bu kişiden kişiye değişir. Bu durumda saçın kaynak yapılan kısmı aşağıya iner ve görünmeye başlar. Bu noktada saçlardan kaynakların çıkartılması tercih edilir.

Kaynakların Sökülme Aşaması Çok Önemlidir

Kaynak yaptırmadan önce çıkarma işleminin nasıl olacağı pek düşünülmez. Oysa bu önemli bir ayrıntıdır.

Boncuk saç kaynakuygulamalarında saça takılmış olan boncuklar saç kaynak pensesi ile gevşetilerek çıkarılır.

kaynaklar

kaynaklar

Keratin saç kaynak söküm işleminde ise özel bir solüsyon ve kaynak pensesi kullanılır. Bazı yerlerde özel solüsyon yerine aseton veya cilde zarar veren solvent sökücüler kullanıldığı için sökme işleminin özel sölüsyonla yapılıp yapılmadığı kişi tarafından titizlikle takip edilmelidir.

kaynak saç

kaynak saç

Mikro saç kaynak uygulamalarında saçtan kaynağın çıkartılması hem çok kolaydır, hem de saça veya saç derisine herhangi bir zarar verilmez. Özel solüsyon ile kaynaklar kolaylıkla saçtan ayrılır. Bu tekniğin bir diğer avantajlarından biri de kaynaklar sökülür sökülmez yeniden saç kaynağı uygulaması yapılmasına imkan vermesidir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.