Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

İstediğiniz görüntüyü yakalamak ve hayal ettiğiniz o muhteşem saçlara kavuşabilmek için kaynak saç yaptırdınız. Artık çevrenizde gördüğünüz o muhteşem saçları olan kadınlardan bir farkınız yok. Ancak her güzel şeyde olduğu gibi kaynak saçta da dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır.

kaynak yapımı

Saç Diplerinize Çok Bastırmadan Yıkamalısınız

Saçınıza kaynak işlemini uygulayan kuaförünüzün de size belirteceği gibi kaynak saçınızda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı onu yıkama şeklinizdir. Bu ayrıntı kaynak saçınızı uzun süre kullanabilmeniz açısından son derece önemlidir. Ne kadar sıklıkla yıkadığınızdan çok nasıl yıkadığınızın önemi olan bu işlemde saç diplerine baskı uygulamamak esastır.

saç kaynak

Kendi saçınızı yıkarken bu tarz sıkıntılarınız olmadığı için istediğiniz şekilde yıkıyor olabilirsiniz ama kaynak saç işleminden sonra saç diplerinize daha hassas davranmalısınız. Şampuan ya da krem hangi ürünü kullanıyorsanız onu saçınıza uygularken saç diplerinize çok bastırmadan adeta masaj yapar gibi dairesel hareketlerle bunu yapmalısınız. Böylece kaynak saçınızın kolay kolay yıpranmadığını ve daha uzun ömürlü olduğunu göreceksiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.