Kaynak Saç Zarar Görür mü?

Saçınızın uzaması genetik yapınıza ve yapılan saç bakımına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Normal bir saç ayda 1-1,5 cm kadar uzayabilir.

Kişisel özelliklere göre kaynak saçın sökümü 3-7 aylık bir zaman dilimini kapsar. 5-6 kez çıkartılıp yeniden takılabilen kaynak saçın tekrar monte edilmesi işlemi de istenildiği taktirde hemen aynı gün yapılabilir.

Kaynak Saçın Sökülmesi Esnasında Saç Zarar Görür mü?

Saç kaynağını sökme işlemi teknik incelikleri doğru uygulandığı taktirde saça herhangi bir zarar vermiyor. Yeterince uzadığı ve kötü görünmeye başladığı düşünülen kaynakların ana saçtan ayrılması işlemi, özel solüsyonlar ve pense şeklindeki alet ile gevşetilerek yapılıyor. Sökme işlemi saçın yoğunluğuna göre süre uzayıp kısalabiliyor. 100 gr kadar saç ortalama 1,5- 2 saat arası bir zamanda çıkartılıyor.

Doğal olarak ilk etapta saçtan ayrılan ekstra yoğunluğun yokluğunu yadırgayabilirsiniz. Kaynak işleminin yenilenmesine kadar ara verirseniz, bu durum bir kaç gün sonra geçiyor. Saçınızın özelliklerini en iyi bilen kişi olarak güvenle taktırdığınız saç kaynağını yine aynı güvenilir kuaförde çıkarttırmanız yerinde olur. Doğru saç kaynak uygulaması ve kaliteli malzeme ile yapılan kaynak saç sökme işlemi saçınızın yıpranmasını önler.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.