Kıvırcık Saçlara Bakım

Kıvırcık saçlar özel saçlardır. Bu yüzden sekle sokmak kimi zaman oldukça zor olup kabarmaların ve elektriklenmenin de yaşanması sıklıkla olur. Bu durumun önüne geçmek için kıvırcık saçlara sahip olanlar genelde düz fön çektirme yolunu seçiyor. Fakat sürekli fön çektirmenin ya da düzleştirici kullanmanın da saçlara oldukça zararı dokunup özel zaman harcanmasına sebeptir.

kıvırcık saçlar

Bakım Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlara sahipseniz öncelikle ince uçlu tarak kullanmak saçlarınızın kabarmasına ve yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple perma tarağı diye adlandırılan tarakların kullanılması tavsiye ediliyor. Ayrıca saçları kuruması beklenmeden taramak elektrikleneninde önüne geçecektir.

hacimli saçlar

Bunların yanı sıra kıvırcık saçlara özel olan ürünleri kullanarak saçlarınızın daha kolay şekle girmesiniz sağlayabilirsiniz. Saçlar kuru iken sürülen losyonlar ile kabarmasının da önüne geçerken dilediğiniz şekle kolayca sokabilirsiniz. Dilerseniz bir miktar gliserin ve su ile losyon hazırlayarak sprey şişesine koyabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

Mutlaka nem seviyesine dikkat edilmesi gereken kıvırcık saçların hafta bir kez nem kazandırıcı maske uygulanması gerekiyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.