Kuru Saç Bakımı

Saçlar genellikle dengeli beslenmeme, demir, çinko eksikliği veya saç boyaları gibi etmenlere bağlı olarak kuruyabilir. Kuru saç bakımı için evde yapacağınız birkaç küçük taktikle saçlarınızı tekrar eski doğallığına dönüştürebilirsiniz. Doğal saç maskeleri ve sıcak yağ bakımı ile kuruyan saçlarınız daha canlı hale getirmeniz mümkün. Bu yöntemler hem ucuz hem de etkili olduğu için sıklıkla uygulanabilir.

kuru saç bakımı

Kuru Saç Nasıl Nemlendirilir?

Kuru Saçı nemlendirme yollarından birisi de kuaförde yaptıracağınız derinlemesine bakım uygulamasıdır. Kuaför bu bakım uygulaması sırasında saçınıza doğal çay ağacı yağı, okaliptüs yağı, nane yağı ve badem yağı gibi yağları uygulayacaktır.

saç bakım

Kuru Saç için Evde Nasıl Bakım Yapılır?

Evde uygulanabilecek en etkili yöntemlerden birisi sıcak yağ uygulamasıdır. Yapımı kolay ve etkili olan sıcak yağ bakımı ile daha yumuşak ve daha hafif saçlara sahip olacaksınız. Saçlarınızın uzunluğuna göre zeytinyağı  miktarını ayarlayın ve daha sonra bu yağı tencereye koyup ılık hale dönüşünceye kadar ısıtın.

saç bakım sırları

Daha sonra ise bu yağı parmak uçlarınızla masaj yaparak saçınıza yedirmeye başlayın. Saçınızı streç film yada havlu ile sararak 3 saat kadar bekletin ve daha sonra yıkayın. Burada yağın sıcak olmasındaki amaç saç derisinin yağı çabuk emmesidir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.