Kuru Saçlar için Bakım Maskeleri

Saçınız çok kuru ve cansız ise jojoba veya Hint yağını mutlaka denemelisiniz. Yıkanmış temiz ve nemli saça birkaç damla sürün, elinizle friksiyon yaparak yedirin ve birkaç dakika bekletin. Sonra nemlendirici bir şampuan ve saç kremi ile birlikte saçınızdaki yağdan arınana fazla sıcak olmayan su ile saçınızı durulayın. Daha fazla etki etmesi için kuru saçlar için bakım maskeleri saç da bir gün daha bekletilmeli ve kendi kendine kurumalıdır!

Kuru Saçlar için Besleyici ve Nemlendirici Maske

Evinizde her an bulabileceğiniz günlük gıdalar saçınızı da beslesin! Bu kuru saç bakım maskesi için bir adet yumurta, bir yemek kaşığı sirke ve yine bir yemek kaşığı zeytin yağına ihtiyacınız olacak.

kuru saçlar

Tüm malzemeyi iyice çırpın,elde ettiğiniz maskeyi saç diplerinizden uçlara doğru saçınızın tamamına yedirin. Bakım maskenizin saçınızda homojen bir şekilde dağılması için tarak kullanın. Maskeyi saçınızda yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra suyla yıkayın.

Kuru Saçlar için Mayonezli Bal Maskesi

Dört yemek kaşığı mayonez ve bir yemek kaşığı çiçek balını mikser yardımı ile bir kaç dakika çırpın saç derinizden başlayıp saçınıza yedirin.

kuru saçlar için maske

Yine mayonezli bal maskenizin tüm saça yayılması için saçınızı tarayın ve 5-6 dakika maskeyle kalın. Her zaman yıkadığınız şekilde yıkayın. Bu tür kuru saçlar için bakım maskeleri en az haftada 2 kez tekrarlanmalıdır. Kısa sürede saçlarınız yumuşak, kolay şekil alan, parlak bir görüntüye bürünecektir!

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.