Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Dış görünüşünde farklılık arayan kadınların güzellik salonlarında ve kuaförlerde yaptırdıkları saç bakım uygulamalarından birisi ombre olmuştur. Özellikle orta yaş kadınların ve genç kızların yaptırdığı bu ombre, saçın üst kısımlarının koyu, uçlara doğru açık olma şekli olarak ifade edilir. Özellikle sinema ve müzik dünyasının seçkin isimleri tarafından uygulanmasıyla popüler hale gelen bu saç bakım uygulaması günümüzde her 10 kadından birini yaptırdığı saç uygulamalarından birisidir.

ombre saç nasıl yapılır

 Ombre Saç ile Farklı Olacaksınız

Ombre saç uygulamasında bakım konusun biraz daha diğer saç bakım uygulamalarına göre hassastır. Öyle ki saç uçlarının uzun süre güneş ışığına maruz kalması saç uçlarının kırılmasına neden olabiliyor. Bu nedenle ombre saç tipine sahip insanların argan ve zeytinyağı gibi bitkisel ürünlerle bakım yapması gerekir.

ombre saç modeli

Ombre saç bakım uygulaması yaptıracak kişilerin kesin olarak uzman desteği alması gerekir, normal saç boyama işlemi gibi değildir, bu nedenle İstanbul’da ki birçok kadının Ombre saç uygulamasında tercihi İstanbul Atrium Paris Kuaför olmuştur. Görüntünüze farklı bir hava katacak ombre saç uygulamasında saçın uç kısmını papatya suyu ile açabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.