Parlak ve Canlı Saçlar için Vücudunuzu ve Saçınızı Besleyin

Saçınız kişiliğinizin büyük bir parçasıdır, dahası saçınıza nasıl baktığınız, kendinize nasıl önem verdiğiniz hakkında çok şey söylüyor. Doğanın bize verdiği saçları değiştiremeyiz, fakat küçük bir sabırla ve saç bakımı temellerini bilmeniz ve yapmamanız gerekenler ile her gün güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak çok kolaydır.

Sağlıklı Saçlar Sağlıklı Vücutta Başlar

Sağlıklı bir saç oluşumu vücudunuzun içinden başlıyor. İşte bu yüzden ipeksi, parlak saçlar sağlıklı beslenme ile başlayıp gerekli tüm vitamin ve minerallerle tamamlanır. Silika, demir, kükürt, çinko, B vitaminleri ve C vitamini gibi besinler saçınızın sağlığını korumak ve parıldamak için hayati önem taşır. Ceviz, yaban mersini, marul ve yoğurt gibi saçların büyümesine yardımcı olabilecek spesifik yiyecekler tüketmeye dikkat edebilirsiniz.

Saç zarafetinizi zengin ve dolu dolu tutmak zamanınızı, ilginizi ve sevginizi alır ki bu her zaman düzenli yıkama değildir. Saçınızı nasıl yıkadığınızı hiç düşündünüz mü? Bir dahaki sefere şampuanınızın içine birkaç damla uçucu yağ (argan, zeytinyağı…) ekleyerek sıradan bir şampuan deneyimini bitkisel bir ürüne dönüştürün, farkı görün.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.