Saç Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

Her insanın anatomik yapısına göre vücudu ve buna bağlı olarak saç yapısı vardır. Saç yapıları ince ve kalın telli olmak üzere ikiye ayrılır.  Bu nedenle de saç bakımı son derece zahmetli bir uygulama olmuştur.

saç bakımı

Saç yağlı, kuru, normal ve parlak olarak çeşitli özelliklere sahip olduğu için bakımı da farklıdır. Öncelikle saç bakımına önem veren insanlar kesinlikle jöle kullanmamalıdırlar.

saç bakım sırları

Jöle kimyasal yapı içerdiği ve saç diplerini zedelediği için, saç tellerinde kurulma ve dökülme görülür bu da erken yaşta kel olmanıza neden olabilir. Saç bakımında saça uygun olmayan şampuan kullanılması ise kepek oluşumuna neden olur. Kepekten kurtulmak uzun ve zahmetli bir bakım gerektirir.

saç bakım yöntemleri

Saç Bakımında Doğul Ürün Kullanımı

Günümüzde insanlar saç bakımını evlerinde ya da güzellik salonlarında yaptırmaktalar, ev de yapılan saç bakımlarında insanlar doğal ürünler kullanarak dolgun ve parlak saçlara sahip olurlar.

bakımlı saçlar

Saç yıkama sırasında yapılacak masaj uygulaması saç diplerini beslediği gibi saçların şekil almasını da kolaylaştırmakta. Boyalı saçlara sahip bayanların da uygun saç şampuanı tercih etmesi gerekir aksi haldi yıkama esnasında saçta bulunan boya akma yapar.

 

saç bakım sırları nelerdir

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.