Saç Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Saçlara doğru bakım uygulandığında saçlarla ilgili ortaya çıkan dökülme, kuruma, kırılma, nem kaybı, kepek vb. sorunlarla baş etmek mümkündür. Ancak saç bakımı konusunda doğru bilgi edinmek önemlidir. Bilinen pek çok saç bakımı önerisi aslında yanlıştır. Peki, saçlarla ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir?

Maşalı Saçta Bakım

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Çoğumuz saçların her gün yıkanması gerektiğini düşünürüz. Oysa her gün saç yıkamak saçların dökülmesine neden olur. Yağlanma problemi yoksa saçların haftada 2 veya 3 kez yıkanması yeterlidir. Ancak saçlarda ciddi yağlanma problemi varsa saçların her gün yıkanması gerekir.

Saç Bakımında ki Yanlışlıklar

Nemlendirici maskeler saçların sadece maskelenmesine neden oluyor. Önemli olan saçlarda kırılma, kuruma ve kopma gibi sorunlara neden olan etkenin ortadan kaldırılması.

Bu nedenle saçların temel sorunu bulunmalı ve saçlara bu yönde bakım uygulanmalı.Saç kırılmasının nedeni ölü hücrelerdir. Bu nedenle saçlarda meydana gelen kırılma kesilerek çözüme ulaştırılmaz. Kesilen saçlar kırıkların yok olmasına yardımcı olur, sorunun çözümünde etkili değildir.

Bakımlı Saçların Ayrıcalığı

Saçların yüksek sıcaklıkta kurutulması saçlarda elektriklenmeye neden olmaz. Saçların elektriklenmesinde fön makinesinin mesafesi etkilidir. Evde yapılan nemlendirici maskeler yerine ünlü markaların bakım kürlerini satın almak daha doğru.

Yumurta, zeytinyağı vb. maddeler kullanılarak yapılan maskeler saçların yapış yapış olmasına neden olurken ünlü markalar tarafından özel olarak geliştirilmiş saç bakım ürünleri saçların daha güzel görünmesine yardımcı oluyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.