Saç Bakımında Yapılan Hatalar

 Saçlar kadınların en dikkat çekici parçasıdır ve güzel görünen saçlar makyajdan da etkilidir. Güzellik ve bakım konusunda çevreden duyumlarla yapılan saç bakımı saça yarardan çok zarar verebilir. Saç yapınızı bilmeden girişimde bulunduğunuz bakım işlemleri için aceleci davranmamalı ve öncelikle saç analizinizi yaptırmalısınız.

saç bakımında yapılan hatalar

Saçınızın yapısı vücutta yer alan maddelerle etkileşim içinde olduğundan doğru beslenme diyetleri saç için çok önemlidir. Vücut için gerekli olan vitamin, protein ve minerallerin yeteri kadar bulunmaması saçınız içinde olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Beslenme diyetinize dikkat ederek saç dökülmesine engel olabilir, yapısal sağlığı için gerekli olan direnci sağlayabilirsiniz.

bakım hataları

 Saçı Tehdit Eden Dış Zararlar

 Özellikle kış aylarında saç kurutmak zahmetli olduğundan saç kurutma makinelerine illaki ihtiyaç duyulur ancak saça yüksek ısı veren bu araçlar her kullanımda saça daha çok zarar verecek ve yıpratacaktır. Kırılan ve gücünü kaybeden saçların bu duruma gelmemesi için doğal kurutma yapılmalıdır ya da makinenin en düşük sıcaklık ayarıyla saç kurutulmalıdır.

bakım hataları

Tarama işleme ile ilgili; saç yapınıza göre belirleyeceğiniz tarak ile saçınızı taramanız, kullanacağınız diğer kimyasal ürünlerden daha etkilidir.

bakım yaparken yapılan hatalar

Onlarca para verilen ürünler yerine saç bakımı için dikkat edilecek basit önlemler sizi gereksiz harcamalardan da yıpranmış saçlardan da kurtarır.

saç bakımı

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.