“ Saç Kaynak Çeşitleri ”

Saç kaynak denilince akılda özellikle de Türkiye’de devasa bir önyargı beliriyor. Saça zarar verir mi? Saçı yakar mı? Gibi sorular oldukça fazla. Kaynak tekniğine göre değişen birçok yapı mevcut fakat yapan kişide tabii ki uzman olması gerekiyor.

saç kaynak

“Halka Kaynak Tekniği Nedir?”

Ufak halkaların bir pense yardımıyla saçlara hasar vermeden tutturulması ya da kilitlenmesi işlemine deniliyor. Günümüz dünyasında en çok yapılan saç kaynak tekniği olarak da kayıtlarda yer alıyor.

saç kaynak nedir

Halka saç kaynak yaparken saç diplerine iyice oturmasına ve halka içerisine alınan saç tutamının az olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edilmemesi durumunda saçlar kopar ve dökülme görülebilir. Hemen hemen her kaynakta çok önemlidir fakat halka kaynakta önem biraz daha fazla.

kaynak saç

Halka saç kaynak tekniği dünyada en çok tercih edilen uygulama olduğu için günümüzde bayanlar genç yaşta kısa saçtan ya da bir türlü uzamayan saçlardan sıkıldıklarında hemen saç kaynak tekniğine başvuruyor ve hayal ettikleri saçlara kavuşmaları saatler almıyor. Saçlarının cılız görünmesinden zayıf görünmesinden bıkmış bayanların ilk durağı kaliteli bir halka saç kaynak tekniği uygulayan kuaför oluyor.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.