Saç Kaynakta Saç Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak yaptırdıktan sonra beklenen doğal ve ışıltılı görünümün sağlanmasının, birbirinden ayrı düşünülmemesi gereken, iki yolu vardır: Birincisi uzman ve bu konuda eğitim almış bir kuaför salonunda saç kaynağı yaptırmak, ikincisi kaynak saç çeşitleri arasında virgin saçı tercih etmek.

Virgin, Toplama ve Sentetik Olmak Üzere Üç Çeşit Saç Vardır

Virgin saç, işlem görmemiş gerçek insan saçıdır. Daha önce boyanmamış olan virgin saçlar hem doğal görünüm sağlar hem de boya uygulamalarında en iyi sonucu verir.

kaynak saç modeli

Virgin saçların doğal olması röfle, maşa, perma gibi kuaförlük uygulamalarının da kolaylıkla uygulanmasını sağlar. Dayanıklı, kolay karışmayan saçlardır. Ayrıca yine gerçek insan saçı olan ama toplama saç denilen saçlar vardır. Dökülen, kırılan saçlar toplanarak bir araya getirilir ve piyasaya sunulur.

saç kaynak

Bu tarz saçlar ucuz olmasının dışında hiçbir olumlu tarafı olmayan saçlardır. Zaten matlaşmış ve zayıflayarak kırılmış ya da dökülmüş olan bu saçların tekrar kullanılmasından hiçbir verim alınamayacağı bir gerçektir. Sentetik olarak insan saçına benzetilmiş saçlar da vardır.

kaynak saç

Doğal görünümden uzak olan bu saçlar boya tutmaz, herhangi bir kuaförlük işlemi bu saçlara uygulanamaz. Bu saçlar ucuz olup önceden şekil verilmiş, yani perma, maşa, boya yapılmış, halde piyasada satılır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.