Saç Kırıkları Nasıl Düzelir?

Hangi kadın sağlıklı ve harika saçlara sahip olmak istemez ki? Tabiki bu bütün bayanların arsuzudur. Sağlıklı saçların en büyük düşmanlarından biri de maalesef ki saç kırıklarıdır.

kırık saçlar

Kadınların kabusu olan saç kırıkları, bazen saçın genetik yapısından (kuruluk) bazen de dış etkenlerden etkilenerek meydana gelir. Özellikle saçın sıcağa maruz kalması (güneş ışınları, saç şekillendiriciler) daha kolay kurumasına, saçın yağ tabakasının ölmesine neden olur. Böylece saçlar daha kolay kırılır ve yıpranır. Kırılan saçlar hoş olmayan bir görünüme neden olurken, saçlarımızın kalitesini de düşürür.

kırılmış saçlar

Saç kırıklarını önlemek için yapabileceğimiz en kolay şey ise evde hazırlayabileceğimiz saç maskeleridir. Evde yapılan maskeler saçlarımız için daha doğal ve daha sağlıklı uygulamalardır. Sağlıklı saçlar için bu maskeleri denemelisiniz.

kırılmış saçlar için çözümler

Saç Kırıkları İçin Bal Maskesi

 4 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı adaçayıile hazırlanan bu saç maskesini saçlarınızın kırık olan kısımlarına uygulayın ve bekletin. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayarak saç kırıklarınızdan saçlarınızı kestirmeden kurtulabilirsiniz.

kırılmış saçlar için maskeler

Elma Sirkesi Mucizesi

 Haftada 1 kez uygulamanız gereken bu bakım maskesi 10 su bardağı su ve 1 su bardağı sirke ile hazırlanıyor. Saçlarınızın tümüne uygulayacağınız bu maske saç kırıklarınızı temizleyerek, saçlarınızın dah parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

saçlar için elma sirkesi

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.