Saç Yıpranmasının Sebepleri

Saçlarımızın yıpranmaması için yaptığımız bir çok uygulama mevcut. Bakım kremleri, özel yağlar, özel şampuanlar, saç bakım serumları, bakım spreyleri, günlük uygulayabileceğimiz kremler gibi daha bir çok çeşit uygulama ile saçlarımızın kırılmasını ve yıpranmasını önlemeye çalışıyoruz.

yıpranmış  saçlar

Yıpranmış saçlar, sosyal anlamda kötü hissetmemize de neden oluyor. Saçlarımıza istediğimiz şekli veremememiz, saçlarımızın kuru, yıpranmış ve mat görünmesi enerjimizi düşürerek bizi olumsuz yönde etkiliyor

yıpranmış saç

. Güneş, ısı faktörü, saç boyaları, perma ve röfle gibi saçı yıpratan işlemler saçlarımızın kalitesini bozan etkenlerden bazıları. Peki saçlarınızı tüm bunlardan korumanıza ve saç bakımınızı düzenli olarak yapmanıza rağmen saçlarınız hala yıpranmış mı görünüyor?

yıpranmış saçların sebepleri

Yastığınız Saçlarınızın Düşmanı Olabilir!

Saç yıpranmasını tetikleyen bir diğer faktörde çoğumuzun aklına gelmeyecek bir şey yani yastıklarımız olabilir. Uzmanlar kullandığımız yastık kılıflarının saçlarımızın kırılmasına neden olduğunu savunuyor.

yıpranmış saçlara çözüm önerileri

Saçlarımızın yıpranmasını önlemek için saçımızın nemini alan pamuklu kılıflar yerine, elektronları sayesinde saçı besleyen ipek yastık kılıflarını tercih edersek saçlarımızın yıpranmasını engelleyebiliriz.

çözüm önerileri

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.