Saçınızı Kestirmeden Önce İki Kez Düşünün!

Kısa saçlar kadınları her zaman daha aktif, dinamik, kendinden emin ve cazibeli gösterir.  Yüzün güzelliğini ortaya çıkarır, daha net bakışlar sergilemenizi sağlar. Modern şehirli kadının zamanla yarıştığı yorucu hayatında  ”Yıka çık!” modeli kısa saçları tercih etmesi gayet normal, fakat her bayana da aynı düzeyde yakışmadığının da altını çizmek gerekiyor.

saç kesimi

Kısa Saç Sizin Yüzünüze Uygun mu?

Kısa saçlar yuvarlak, tombul yüzlü bayanlara yakışmıyor ne yazık ki! Boyundan yukarıda çene kemiği hizasındaki  kısa saç modeli oval, uzun, elmacık kemikleri belirgin, ince yüz hatları olanlar için daha uygun bir saç boyudur. Yüzünüz geniş ve yuvarlak ise saçınızı kestirmeden önce iki kez düşünün!

kısa saç yüzünüze uygun mu

Yüz yapısı uygun olup da saçları ince telli ve seyrek olanlar kısa saçı kullanırken biraz daha fazla bakıma gerek duyar. Saçları hacimli göstermek için katlı kesim önerilebilir. Bunun haricinde saç spreyleri, köpükler kullanarak saçınızın hacmini fazlalaştırabilirsiniz!

Boyunuz çok kısa ise de kısa saç tercih etmemeye çalışın, olduğunuzdan daha kısa görünmenize sebep oluyor. Netice de kısa saç moda diye illa saçınızı kestirmeniz gerekmiyor. Saç kolay uzamıyor, sonradan pişman olmaktansa baştan iyi düşünmek gerekiyor. Size uygun olan alternatif saç modellerine güvendiğiniz kuaförünüzle birlikte karar vermeniz en doğru seçim olur!

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.