Saçlarımıza Neden Aklar Düşer?

Saç  tellerinin beyazlamasının yaş almayla ilgisi olmakla beraber kesin bir yargıya varmakta doğru değildir, çünkü çok genç, hatta çocuk yaştaki insanlarda bile saçlar beyazlaşabilir. Genetik, çevresel koşullar, fizyolojik değişimler hatta psikolojik etkenler sebep gösterilebilir. Saçlardaki bu renk değişiminin asıl nedeni Melanin adı verilen renk pigmentlerinin azalarak şeffaflaşması, giderek kaybolması ile de saçta sadece beyaz renkli keratin maddesinin kalmasıdır.

saç beyazlaması

Saç Beyazlamasına Alınacak Bir Önlem Var mıdır?

Şu ana kadar tıp biliminde çok derin araştırmalar yapılmasına, pek çok ilaç denenmiş olmasına rağmen, bilimsel açıdan saçın beyazlamasını önleyebilecek, durdurabilecek her hangi bir ürün bulunmuyor. İddia edilenlerin aksine hiç bir fayda göstermeyen uyduruk ilaçlar sadece kar amacı güden, fırsat kollayıcı tüccarların ekmeğine yağ sürer. Ginseng bitkisinin saç rengini eski haline kavuşturduğu, kısmen renk artışı sağladığı yönünde bazı iddialar bulunmakta ise de kesin bir bilimsel veri de yer almıyor!

saç beyazları nasıl kapatılır

Saç Beyazları Nasıl Kapatılır?

Saçınızın doğal olarak karşı koymanızın imkansıza yakın olduğu beyaz saçlı görünümünüzden hoşnut değilseniz en yaygın yöntem olarak, saçınızı boyatmak kalıyor. Zaten beyazlasın beyazlamasın kadınların %69 kadarı saçlarını boyatıyor ve daha bir çok işlem uyguluyor. Erkeklerde de saçların kırlaşması kadınlardan daha olağan karşılanırken genel olarak kısa saçlı olmaları ve soğuk baktıkları boyama olayını feminen bulmaları yüzünden saçın beyaz kalması ile ilgili pek bir dertleri yok aslında!

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2020 Kaynak Saç Fiyatları. Tüm Hakları Saklıdır.